Термопомпи (вода-вода)

Принцип на работа

    

  10-15KW                            20-50KW                                    50-80KW     

 

Схеми на свързване                     Цени за българския пазар

GEOTOK - WW

Лидер по ефективност

(отопление/охлаждане)

 

- Безплатен Енергоизточник - земната постоянна температура.

- Земносвързана чрез вкопана серпентина или сондаж.

- За вътрешен монтаж в сградата.

- Без необходимост от консумативи и профилактики.

- Една машина за всички помещения.

- Отоплява през зимата с минимални разходи.

- Може да Охлажда и безплатно през лятото.

- Осигурява и Битова Гореща Вода.

- Отоплява басейн и джакузи и др.

- Лесен монтаж

- Няма риск от пожар (няма горене, няма нагреватели и т.н.).

- Не замърсява околната среда.

- Може да се монтира и към съществуващо парно.

- Напълно автоматична.

- Достъпна цена - преференциална за България.

- Ниски разходи за отопление през зимата.

- Ниски разходи за охлаждане на сградата през лятото (-70%).

Управление на вътрешната температура в помещението

 (от 18 до 30 градуса) с почасов "стаен програматор"

100-300KW

ДОКУМЕНТАЦИЯ

УПРАВЛЕНИЕ

< Виж клиенти на

   GEOTOK в

Предлагаме както малки термопомпи на достъпни цени, така и големи специализирани термопомпени агрегати с промишлено предназначение според специфичните изисквания на приложение. Те могат високо ефективно и икономично да охлаждат или затоплят вода или други флуиди в диапазона от минус 10 градуса до плюс 58 градуса. При двустъпално изпълнение с повишаващ агрегат температурата може да достигне и над 70 градуса.

"Извличането" на топлината от земята става по два основни начина: отворена система и затворена система. Отворената система представлява директно изпомпване на вода от сондаж, кладенец, езеро или река (отворена система). В режим на отопление изпомпаната вода влиза в термопомпата, отдава част от своята топлина енергия на хладилния агент и вече охладена се връща към втори сондаж, в езерото или реката. В режим на охлаждане водата поема топлина от хладилния агент и я извежда към земята. Единственото, което се променя при използването на водата е нейната температура. Водата или отново се връща чрез сондажи в земята, за да не се наруши нивото на подземните води, или се влива канализация, ако нивото на подземните води е високо (тоест - ако "попивния" сондаж/сондажи са с недостатъчен капацитет). 
Там, където няма достатъчно подземна вода може да се използва затворената система
която е и по-надеждна. Този вариант е чрез монтиране на "вкопана земна серпентина" от полиетиленови тръби. През тях циркулира антифризен разтвор, който поема или отдава топлината от земята към термопомпата и от там към помещенията или обратно.